Advert

BEKLENTİLER CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ

BEKLENTİLER CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ
BEKLENTİLER CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında gerçekleşen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası toplantısına katılarak ilimizin sorunlarını ve taleplerini iletti.

Şahin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği raporda, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi, Karadeniz Akdeniz Yolu, ilimizin liman sorununun çözülmesi ve üyelerden gelen talepleri dile getirdi.

Başkan Şahin tarafından hazırlanan raporda; bölgemiz için hayati önem taşıdığını söylediği Samsun-Sarp Demiryolu Projesi, 2008 yılında ihalesi yapılan Karadeniz-Akdeniz yolu projesi ve liman eksikliği başta olmak üzere çeşitli konular dile getirildi.

Başkan Servet Şahin, şunları kaydetti;

"Zat-Alinizin de bilgileri dahilinde olduğu üzere ilimiz sahili olup, limanı olmayan tek ildir. Gülyalı ilçemizden Terme ilçesi sınırlarına kadar takriben 110 km. sahili bulunan ilimizin balıkçı barınağı konumundaki küçük limanlardan başka Ünye ilçemizde biraz daha geniş barınak yapısı olan ve ilimiz ihtiyaçlarını karşılayan limanımız bulunmamaktadır. Yaklaşık 50 bin ton iç fındık ihracatı ve önemli miktarda kil kaolin ihracatı yapan ve takriben 300-350 bin ton MDF hammaddesi odun ve gübre emtialarını deniz yolu ile temin eden il ekonomisi açısından gerek elleçleme gerekse turizm hizmetleri verecek bir liman acil ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır.

Karadeniz-Akdeniz duble yolunun trafiğe açılması ile Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay gibi birçok şehrin ürünlerinin Karadeniz Bölgesine sevk ve ihracatı için bu liman hizmeti daha fazla önem arz eder hale gelmiştir. Bu hususta takdir, tensip ve desteklerinizi bekliyor, liman yatırımının bir an önce ilimize kazandırılmasını arz ve talep ediyoruz.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR