Advert

BAŞHEKİM SINIRLARI AŞTI!

BAŞHEKİM SINIRLARI AŞTI!
BAŞHEKİM SINIRLARI AŞTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Skandallarla anılan Ordu Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Dr. Atilla Gürgen’in sağlıkla ilgili sorunları dile getiren Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’e cevap vermesi ve “siyasi amaç ya da kurumu yıpratmakla” suçlaması şaşkınlık yarattı.

Ordu’da başta Devlet Hastanesi olmak üzere sağlıkta yaşanan sıkıntıları dile getiren CHP’nin sağlıkçı Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’e hastane başhekiminin cevap vermesi, üstelik ‘siyasi çıkar’ ve ‘kurumu yıpratmak’ ile suçlaması, gündeme bomba gibi düştü. Sivil toplum örgütleri ve siyasiler, başhekimin bu cüreti nereden aldığını sordu.

“İpini kısa tutsunlar!”

Başhekimin Valilik ve Sağlık Müdürlüğünü çiğneyerek bir milletvekiline cevap vermesi tüm siyasileri kızdırırken, Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in cevabı da sert oldu. Adıgüzel, Başhekim Gürgen’e ve il yöneticilerine sosyal medya hesabından şu göndermeyi yaptı:

“Ordu Devlet Hastanesinin ‘hanımefendi torpilli’ başhekimi haddini ve hududunu aşarak açıklama yapmış. Göğüs hastalıkları uzmanlarının istifa ettiği beyanımın yanlış olduğunu üfleyerek sıyırmaya çalışıyor. Bu doktor arkadaşlarımızın daha önce istifa hakları dolduğu için, mevzuat gereği işlem yapamadıklarını, ama istifa girişiminde bulunduklarını, sadece ben değil, cümle alem biliyor. İstifa edebilmiş, kayda geçirebilmiş olmaları değil, buna niyet edip girişimde bulunmuş olmaları önemli, orada ne haltlar yediğini göstermek için, sen ne maval okuyorsun.

Haddine değil!

Malum siyasinin arkasına sığınacağına biraz mesai arkadaşlarına doktor arkadaşlarına sırtını dayayabilecek kadar sosyal ilişkin ve liyakatin olabilseydi keşke. İste o zaman Nöroloji uzmanları da biri dağa kaçtı, birini yel diğerini sel aldı gibi abuk sabuk açıklamalar yapmak zorunda kalmazdın. Ayrıca bize cevap vermek senin haddine değil. Biri cevap verecekse sen değil sırtını dayadığın ağa baban konuşsun.

İpini kısa tutun!

Bu açıklamayı da izin almadan yaptıysan Ordu'daki amirlerini göreve davet ediyorum. Eğer izin alarak yaptıysan da onları uyarıyorum ‘ipini kısa tutsunlar.’  Bir daha ki sefere cevabımız senden ibaret olmaz. Ve bir daha herhangi bir devlet hastanesi çalışanı veya doktoru ile uğraştığını, imalı veya yan gözle baktığını duyarsam oraya gelir hesabını bizzat sorarım bilesin. Orası Ordu Devlet Hastanesi. Babanın ya da ağa babanın çiftliği değil.

İzin aldı mı?

657 sayılı devlet memuru kanuna tabi olan Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Atilla Gürgen'in çok ağır ifadeler içeren ve kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçu kapsamına dahi sokulup hakkında cezai işlem yapılabilecek bir açıklamayı, Ordu İl Valisinden izin alarak mı yoksa almadan mı yaptığı merak konusu oldu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna göre kamu görevlileri Validen izin almadan herhangi bir basın açıklaması yapması yasaklanmıştı. Devlet  memuru sıfatında olan Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi  Atilla Gürgen'in siyasi kişiliğe sahip olan CHP'li vekile karşı yapmış olduğu basın açıklaması ile devlet memurunun tarafsızlığı ilkesini hiçe saydığı ve kendisine siyasi bir kimlik yakıştırdı iddiaları gündemdeki yerini aldı.

Hala göz yumulacak mı?

Başhekimin, hem halka hem de çalışanlara tarafsız olarak yaklaşması ve hizmet etmesinin bu saatten sonra beklenmesinin mümkün olmadığı Ordu kamuoyunda konuşulduğu da gelen bilgiler arasında. Milletin vekilini yalancılık ve ucuz siyasi çıkar peşinde koşmakla itham eden kamu görevlisi hakkında, yetkililerin herhangi bir idari ve adli işlem yapıp yapmayacağı tarafımız kadar Ordu halkı tarafından da takip edilecektir. Hakkında birçok şikayet olan Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Atilla Gürgen'in bir an önce görevinden alınmasının kamu yararına olacağını Ordu'da yaşayan taraflı tarafsız herkes tarafından konuşulduğu da iddialar arasında. Devlet otoritesi ve kamu görevlilerin tarafsızlığı ilkesine karşı davranışları su yüzüne defalarca çıkan başhekim hakkında, yetkililerin nasıl bir tutum içinde olacağını bizler kadar tüm Türk halkı da takip etmektedir. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV