Advert

"BAŞHEKİM HADDİNİ BİLECEK"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Devlet Hastanesi'nin idare ve kontrolden aciz kişiler tarafından yönetilmeye çalışıldığını belirterek, sağlık çalışanlarına da kötü muamele ve mobbingde bulunulduğunu öne sürdü.

Ordu Devlet Hastanesi'nde başhekim müessesi açısından talihsiz günler yaşandığını aktaran Adıgüzel, sağlık çalışanlarına yapılanların hesabını soracaklarını dile getirdi.

"Kontrol etmekten aciz"

İsim vermeden başhekim Uzm. Dr. Atila Gürgen'i işaret eden Adıgüzel; "Ordumuzun gözbebeği, sağlık hizmetlerinin ana üssü, benim de bir dönem görev yapmaktan ve idarecisi olmaktan onur duyduğum Ordu Devlet Hastanesi maalesef başhekim müessesesi açısından talihsiz günler yaşamaktadır. Bu güzide kurumumuz son dönemde liyakat sahibi olmayan kendisini idare ve kontrol etmekten aciz, tüm vasfı onun bunun yakını olmaktan öteye gitmeyen kişiler tarafından yönetilmektedir." dedi.

"Mobbing uyguluyorlar"

'Her kurumda olduğu gibi kuruma ve topluma katkı verecek yeteneği olmayanlar bunu perdelemek için çalışanlara ve de hastalara kamunun gücünü arkasına alarak kendisini ederinden fazla göstermek için etrafına efelenmekte abuk sabuk uygulamalar ve mobbing uygulamaları içerisine girmektedir' diyen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "

Bu durumu uzunca bir süredir bildiğimiz, yoğun şikayet aldığımız halde pandemi süreci nedeniyle bu güzide kuruma zarar gelmemesi adına bu işi sadece Ordu Sağlık Müdürlüğü nazarında dile getirip, kendisi bu şahsın kontrol altına alınmasını yoksa bizim gerekeni yapacağımızı ifade etmiştik. Ancak görülüyor ki arkasındaki abiler kim ve nasıl cesaret veriyorsa hız kesmeden aynı hal ve hareketleri devam etmektedir. Hiç kimsenin ömrünü bu hastaneye vermiş, devletine ve milletine bağlı ve bu pandemi süresince evini ocağını terk edip mücadeleye eden sağlık çalışanlarına kötü muamele etmeye bu kuruma en çok ihtiyacımız olan dönemde kurumun düzenini bozmaya hakkı yoktur. Bu nedenle bu şahıs hakkındaki hem kurum içinden hem toplumdan gelen rahatsızlıkları ve kendi yaptığımız tespitleri iktidar partisi milletvekilleri de dahil olmak üzere Sağlık Bakanlığı'nın üst yöneticilerine gereğini yapmak üzere bildirdik. Herkes haddini bilecek. Hiç kimsenin keyfi için  toplumun sağlığını bozmasına izin vermeyeceğiz. Gerekirse arkasındaki abileri ablaları da ortaya dökmeyi biliriz."

"Hesabını sorarız"

Adıgüzel, sözlerini şöyle tamamladı; "Ordu'ya gelip bu naif toplumun aynı zamanda misafiri olan hiçbir kamu görevlisi unutmasın ki, birilerine uşaklık etmek ya da psikolojik sorunlarını tedavi ettirmek yerine iç dünyasını etrafına yansıtanların "yapıp yanlarına kar kalacağını, makam ve mevki ile buradan gideceklerini" zannetmesinler. Burada yaptıkları haksızlıkların ve eziyetlerin bedelini gittikleri yere kadar kovalar hesabını sorarız. Aynı zamanda hekim bir milletvekili olarak hem bu güzide kurumumuzun hem de Ordu'daki tüm sağlık sistemimizin yakın takipçisi olacağız."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi