Advert

BAŞARILI SANAYİCİLERE PLAKET!

BAŞARILI SANAYİCİLERE PLAKET!
BAŞARILI SANAYİCİLERE PLAKET! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), 2019 Türkiye “İlk 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasına giren üyeleri ile pandemi döneminde fedakârlık gösteren sağlık kuruluşlarına teşekkür plaketi verdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Meclis Başkanı Levent Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve plaket alacak sağlık kuruluşu ve üye firma temsilcileri katıldı.

"Şampiyonlar Ligi'nde yerimizi alacağız"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Kendi kendine yeten bir Ordu yapmaya çalışıyoruz. Her kriz bir fırsattır. Ordu, çok zengin kaynakları olan bir şehir. Kullanılmayan kaynaklar var. O kaynakları kullanmayan bizleriz. Konsept değişikliğine gitmemiz lazım. İlla malın rıhtımdan konteynırlara yüklenip gitmesi gerekmiyor. Dışarıdan insanların sağlık için gelmesi de, ilimize gelip otelde kalması da önemli. Bu konseptin üzerinde duralım. İhracatta hizmetleriniz deplasmana çıkıyor. İhracatı sadece maliyet+kar olarak düşünmeyelim. Düşünen, yarışan ve üreten Ordu olduğumuzda ilimiz şampiyonlar ligindeki yerini alacaktır."

OTSO Başkanı Servet Şahin; "İş adamı arkadaşlarımızın alın teri onurumuzdur. Onları ödüllendirmek istedik. Biz bir maskeyle gezemezken, küçük maske, N95 maske, siperlik ve tulum ile çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Onlara da pandemi döneminde gösterdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ediyoruz." dedi.

"Noksanlıklarımızı gidermemiz lazım"

Poyraz Poyraz Fındık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Poyraz; "Dünyadaki ekonomik krizden dolayı sanayiciler çok zor durumdalar. Faizler sürekli artıyor. Bu krizi hep beraber aşabiliriz. İlk 500'e giren firmalarda sadece ben plaket alacağım için üzgünüm. Çünkü bundan 3-5 sene önce 5-6 tane ilk 500'de firmamız vardı. Fındığın 3'te 1'ini Ordu üretiyor ama ihracatımız düşük. Trabzon fındığın 10'da 1'ini üretiyor ama ihracatın yüzde 40'ını onlar yapıyor. Noksanlıklarımızı gidermemiz lazım. Bu noksanlıkları da Ticaret ve Sanayi Odası'nda giderebiliriz.

"En büyük sorun döviz ve faiz"

Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak; "1953 yılında kurulan bir şirketin temsilcisiyim. İkinci kuşağım. Şimdi üçüncü kuşak başladı. Biz fındıkta dünya ülkeleriyle rekabet edecek çok üstün tesislerimizle çalışıyoruz. Ancak pandemi ve finans maliyeti sorunları var. Döviz ve faiz en büyük sorunumuz. Bunları da Cumhurbaşkanımızın önderliğinde aşacağımızı düşünüyorum"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu'da İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren Poyraz Poyraz Fındık A.Ş. ile Doğuş Çay'a plaketlerini verdi.

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ise İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Şenocak Gıda Fındık Entegre San. Tic. Ltd. Şti., Çamsan Ordu Ağaç San.Tic. A.Ş. ve Altaş Yağ Su Ve Tarım Ürünleri San.Tic.A.Ş.'ye plaketlerini takdim etti.

Sağlıkçılar da unutulmadı

Öte yandan pandemi dönemindeki özverili çalışmaları nedeniyle Ordu Ticaret Odası tarafından Ordu Devlet Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Sevgi Hastanesi, Medical Park Ordu Hastanesi ve Özel Ordu Umut Hastanesi'ne de plaket takdimi yapıldı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV