Advert

BALONLA YAYLA TURU…

BALONLA YAYLA TURU…
BALONLA YAYLA TURU… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Karadeniz turizminde bir ilk yaşandı. Ordu’nun yaylaları balon turizmi ile tanıştı. İlk balon seferi, menderesleriyle ünlü perşembe yaylasında yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, karavan turizmi, trekking, kayak turizmi ve kış turizminin yanı sıra Karadeniz yayla turizminde ilk olan, Kapadokya başta olmak üzere birkaç şehirde uygulanan balon turizmini başlattı. İlk deneme uçuşu, Aybastı’nın Perşembe Yaylası’nda gerçekleştirildi. Sıcak hava balonu mendereslerin üzerinde yaklaşık bir saat tur atarak görsel şölen yaşattı.

Önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediyesi turizm şirketi ORTUR A.Ş tarafından gerçekleştirilmesi planlanan uçuşların bölge turizmine önemli katkılar sunması hedefleniyor.

Denizden, karadan ve havadan Ordu

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu, Karadeniz ve Türkiye’nin güzelliklerini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını belirterek, “Daha evvel karadan bu güzellikleri görmüştük, daha sonra getirdiğimiz gemilerle bu güzellikleri denizden seyrettirdik. Bugünde balon turizmini devreye alıyoruz. Ve yeni bir alternatif olarak Ordumuzun yaylalarımızın güzelliğini dünyaya duyurmak istiyoruz” dedi.

Balon turizminin yeni bir turizm alternatifi olduğunu vurgulayan Başkan Güler, “Aybastı ilçemizin Perşembe yaylasının harikulade mendereslerini şimdi balondan seyredeceğiz. Bu aynı zamanda bize çok büyük kazançlar sağlayacak. Ve dünyanın bu güzellikleri paylaşmasına ve tanımasına vesile olacak” diye konuştu. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ