Advert

BALIKLAR TAZE KALSIN DİYE...

BALIKLAR TAZE KALSIN DİYE...
BALIKLAR TAZE KALSIN DİYE... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kumbaşı Balıkçı Barınağı içerisinde bulunan Su Ürünleri Toptan Satış Merkezi, günde 8 ton buz üretecek kapasiteye ulaştı

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu’nun Kumbaşı Balıkçı Barınağı içerisinde bulunan Su Ürünleri Toptan Satış Merkezine yeni buz makinesi kazandırıldı.

Balığın daha taze ve soğuk olarak korunması, çevre illerden gelen balıkçı esnafının da ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz suyu ile çalışan hava soğutmalı buz üretim makinesi alındı.

Mevcutta bulunan 5 ton/gün kapasiteli buz makinesine ilave olarak alınan 3 ton/gün kapasiteli buz makinesiyle balıkçı esnafı ve komisyoncuların ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanacak. Bu durumda Ordu ili ve çevre illerde yaşayan vatandaşların taze ve güvenilir şekilde balık tüketmesi sağlanacak.

Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Aytekin Başköy, Ordu Su Ürünleri Merkezinde bir buz makinesinin yetersiz kaldığını belirterek, "mevcutta bulunan buz makinemize ilave olarak yeni bir makinenin alımını yaptık. Buz üretim makinesiyle birlikte balıkçı esnafı ve komisyoncuların ihtiyaçlarını karşılayacağız. Aynı zamanda Ordu ili ve çevre illerde yaşayan vatandaşın daha taze ve güvenilir şekilde balık tüketmesi sağlamış olacağız." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ