BALIK TÜKETİMİ ARTTI

BALIK TÜKETİMİ ARTTI
BALIK TÜKETİMİ ARTTI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, koronavirüs salgını ile beraber vatandaşların daha çok balık tükettiğini ve buna paralel balık satışlarında da artış olduğunu söyledi.

Ordu'da koronavirüs ve kış mevsimiyle birlikte sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyan vatandaşlar, beslenme konusuna da büyük önem veriyor. Bu noktada Ordulu vatandaşlar bağışıklık sistemini güçlü tutmak adına balık tüketimini iki katına çıkardı.

"Bağışıklık sistemini güçlendiriyor"

Vatandaşların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve özellikle fosfor kaynağı olan balığı sıkça tüketmek amacıyla talebi arttırdığını belirten Aydemir, "Balık sağlıklı bir gıda olduğu için vatandaşımızın balık tüketimi arttı. Ama bizler de vatandaşlarımız gibi pandemi sürecinin tamamen bitmesini istiyoruz" dedi.

Ordu'da bu dönemde pek hamsi çıkmamasına karşın balıkçıların daha çok mezgit ve barbun avladığını aktaran Aydemir, vatandaşların balık ayırt etmeksizin bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bol balık tükettiğini dile getirdi.

'İnsanlar, kış mevsimi gelince ve malum koronavirüs hastalığından dolayı balığı evlerinde tercih etmeye başladılar' diyen Aydemir, "Balık Ordu'da her zaman bol tüketilir. Ancak bu yıl ilgi daha bir fazla. Çünkü koronavirüs hastalığı var. Balığın bağışıklık sistemini güçlendirdiğinin açıklanmasının ardından vatandaşlar normalden fazla balık tüketmeye başladı. Balıkta hem vitamin hem de omega var. O yüzden insanlar balığa yöneliyor" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 yaş üstü aşılanıyor!
90 yaş üstü aşılanıyor!
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”