Advert

AZERBAYCAN'A ORTAK DESTEK!

AZERBAYCAN'A ORTAK DESTEK!
AZERBAYCAN'A ORTAK DESTEK! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'daki siyasi parti temsilcileri, Ceren Özdemir Meydanı'nda yaptıkları açıklamayla Ermenistan'ın insanlık dışı saldırısıyla karşı karşıya kalan Azerbaycan'a destek verdi.

Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, CHP İl Başkanı Atila Şahin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, İyi Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Temiz, Vatan Partisi İl Başkanı Osman Erdaş, Demokrat Parti İl Başkanı Ercan Gündüz, DSP İl Başkanı Kezban Sönmez ve Gelecek Partisi İl Başkanı Ali Safa Aydın'ın imzasının yer aldığı açıklamada şunlara yer verildi; "

Ermenistan Devleti'nin uluslararası hukuku ve yıllardır süren ateşkesi ihlal ederek Yukarı Karabağ'da sivil halka ve meşru savunma yapan Azerbaycan askerlerine ağır silahlarla saldırısını kınıyoruz. Ermenistan'ın bu saldırısı emperyalist ülkelerin politika ve tertiplerinden bağımsız olmayıp bölge varışına yönelik büyük bir kışkırtıcılık ve tehdittir. Uluslararası kamuoyunu bu haksız işgale, sivil katliamına karşı ses vermeye davet ediyoruz.Azerbaycan haklıdır, haklı daima güçlüdür. Ermanistan'ın tutumu ise uluslararası hukukun açık ihlalidir, tarihin yargı kürsüsünde bedeli ağırdır."

Ordu Hayat/Adnan Alparslan  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV