Advert

"AYRIMCILIK YAPILMIŞ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ulubey'in Uzunmahmut-Ören-Başçardak yolunda Uzunmahmut'a kadar yol yapılıp asfaltlandığını ancak Ören-Başçardak tarafına asfalt yapılmadığını belirterek, burada bir ayrımcılık olduğunu söyledi.

Milletvekili Adıgüzel, Ulubey'de İlçe Başkanı Adnan Güzelordu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte mahalleleri dolaşıp vatandaşların sorunları ile ilgilendi. vatandaşların sorunları ile ilgilenen Adıgüzel, notlar aldı yapılabilecekleri vatandaşlarla görüştü.

"Önerge vereceğim"

Özellikle yol konularında ciddi sıkıntılar yaşayan Ulubeylilerle görüşen Adıgüzel şunları ifade etti; “Ulubey'imizin pek çok sorunu var. Ancak özellikle yol konusunda vatandaşımız çok dert yandı. Özellikle Uzunmahmut-Ören-Başçardak yolunda Uzunmahmut'a kadar yol yapılmış ve asfaltlanmış ancak Ören-Başçardak tarafına asfalt yapılmamış. Bu bölgeye ayrımcılık yapılmış. Burası Türkiye Cumhuriyeti toprağı değil mi? Bu insanlar askere gidip vergi vermiyorlar mı? Yıllardır bu hükümetten hizmet alamıyorlar. Bu konuda Meclis’te gerekli girişimleri yapacağım ve önerge vereceğim."

"Sorunlar devam ediyor"

Adıgüzel, sözlerini şöyle tamamladı; "Yine Ulubey afet konutları ile ilgili Temmuz ayında önerge vermiştik. Buradaki konutların yağmurda sel basması ile ilgili sorunları vardı. Yollarının yeni yapıldığını öğrendik. Yetkililere teşekkür ediyoruz ancak aydınlatma sorunları devam ediyor. Buranın kentsel dönüşüme alınması, bunun yapılırken de insanların konut konusunda mağdur edilmemesi gerekmektedir.”

 Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV