AYM SEÇİMİNDE EN FAZLA OYU ORDULU FİDAN ALDI

AYM SEÇİMİNDE EN FAZLA OYU ORDULU FİDAN ALDI
AYM SEÇİMİNDE EN FAZLA OYU ORDULU FİDAN ALDI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Anayasa Mahkemesi Üyeliği için yapılan seçimde en yüksek oyu, hemşehrimiz, eski İstanbul Cumhuriyet başsavcısı İrfan Fidan aldı.

Yargıtay'da yeni Anayasa Mahkemesi üyeliği için yapılan seçimde; İrfan Fidan, Nevzat Özsoy ve Mustafa Erol en çok oyu alan isimler oldu. 3 isim Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bildirecek. Erdoğan bir ismi AYM'ye atayacak.

Seçimde en yüksek oyu alan hemşehrimiz İrfan Fidan’ın atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İRFAN FİDAN KİMDİR?

Ordu'nun Fatsa ilçesi nüfusuna kayıtlı İrfan Fidan, Akkışla Cumhuriyet Savcısı olarak 1999 senesinin Ağustos ayında görevine başladı. Öte yandan sırasıyla Aşkale, Çaycuma, Dörtyol, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı görevlerinde bulundu.

İrfan Fidan, 2015 yılı Şubat ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili oldu ve 26.07.2016 tarihinde de İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olarak iş başı yaptı. HSK Genel Kurulu tarafından İrfan Fidan, 27 Ekim 2020 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçildi.

Son olarak İrfan Fidan, 2021 yılının Ocak ayında yapılacak olan Anayasa Mahkemesi Üyeliği için Yargıtay Genel Kurulunda yapılacak seçimde aday oldu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!