Advert

Altınordu tam kadro Dereli’de

Altınordu tam kadro Dereli’de
Altınordu tam kadro Dereli’de Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Sel afeti yaşanan Giresun’un Dereli ilçesine Altınordu Belediyesinin kardeşlik eli uzandı. Altınordu Belediyesi, Dereli ilçesine iş makinesinden Mobil sağlık aracına, Arazöz’den Vidanjöre birçok ekip ve ekipmanın yanında 50 personel ile birlikte gıda ve hijyen paketi desteğinde bulundu.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla, 50 personel Dereli halkının yaralarının sarılması amacıyla sahada görev yapıyor. Sokakların yıkanması, konut ve işyerlerinden su tahliyesi ve sel birikintilerinin temizlenmesi için yoğun mesai harcayan ekiplerimiz, gıda ve hijyen paketi dağıtımıyla da kardeş Dereli halkının yanında yer alıyor. Sahada diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon halinde çalışmalara katılan Altınordu Belediyesi ekipleri, vatandaşların yardım taleplerini de karşılıyor.

Mobil Sağlık Aracı da Dereli’de

Altınordu Belediyesi’nin, tansiyon, röntgen, şeker, EKG çekimi, solunum fonksiyon testi ve kan alma gibi çeşitli ilk basamak sağlık hizmetini bir arada sunan Mobil Sağlık Aracı da, bir doktor, bir sağlık memuru ve iş sağlığı güvenliği uzmanıyla afetzedelere sağlık hizmeti veriyor.

Gıda ve hijyen paketi desteği

Altınordu Belediyesi ekipleri afetzedelere gıda ve hijyen paketlerini ulaştırırken, sel nedeniyle aç kalan sokak canları için de yem ve mama dağıtarak besleme çalışması gerçekleştirdi. 

Başkan Tören’e teşekkür

Altınordu Belediyesinin bu zor günlerinde yanlarında olmasından mutlu olduklarını ve desteklerinin çok önemli olduğunu ifade eden Dereli Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özer, “böylesi zorlu bir günde yanımızda yer alan ve dereli Belediyemize ve Dereli halkına ekipleriyle birlikte destek veren Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“Dereli halkının yanındayız”

Altınordu Belediyesinin Dereli ilçesinde yürüttüğü yardım çalışmalarını değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Büyük milletler güçlükler karşısında birbirine kenetlenmeyi ve dayanışma ile güçlükleri yenmeyi bilen milletlerdir. Kardeş Dereli halkının yaralarının sarılması amacıyla Devletimiz tüm kurum ve imkanlarıyla Dereli’dedir. Altınordu Belediyesi olarak biz de tüm imkanlarımızla kardeş Dereli halkının yanındayız. Bölgemize, komşu ilimiz Giresun’a ve kardeş Dereli halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, selde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Afetzede kardeşlerimizle dayanışmamız devam edecek.” dedi.  

Bakan Soylu’dan teşekkür

Sel afetinin yaralarının sarılması için yürütülen çalışmaları incelemek üzere Dereli’de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehir meydanında sokak yıkama ve heyelan temizleme çalışması yürüten Altınordu Belediyesine ve ekiplerimize teşekkür ederek, çalışmalarda kolaylıklar diledi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI