"ALTINORDU PLANSIZ KALDI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, 1/5000’lik revizyon nazım imar planının mahkeme kararıyla iptal edildiğini belirterek, "Hala yeni bir revizyon planı yok. Bu beceriksiz yönetim Altınordu’yu plansız bırakmıştır. Bu gidişle yaklaşık 1 yıl daha Altınordu plansız kalacaktır." dedi.

CHP il binasında basın açıklamasında bulunan Şahin, idare mahkemesinin geçtiğimiz günlerde 2016 yılında Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığınca hazırlanan 1/5000’lik revizyon nazım imar planını iptal ettiğini hatırlatarak; "Bu plan 2016 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından halka açmadan, halka sormadan gizli kapaklı masa başında ranta yönelik olarak yapılmıştır. Plan yapılırken ne şehircilik ilkelerine ne sosyal donatı alanlarına, nede herhangi alt yapı çalışması yapılmadan biraz önce söylediğim gibi masa başında yapılmıştır. Vatandaşımız Ordulu hemşehrilerimiz imar planını ancak askıya çıkınca görebilmiştir. O ana kadar bu yönde bir çalışma olduğundan haberi bile yoktu. Plan askıya çıktıktan sonra Ordu Tarihinde rekor sayıda ve yüzlerce itiraz (600-700)dilekçesi verilmiştir." dedi.

"Davanın kaybedeni Büyükşehir'dir"

CHP İl Başkanlığı olarak 2016 yılında planının bütününe itiraz etmelerine karşın Büyükşehir Belediyesi'nin tüm bu itirazlara kulak tıkadığını aktaran Atila Şahin, "Seçimden sonra yeni gelen yine AKP’Lİ yönetimin bir önceki kendi başkanının yaptığı onlarca davaya konu bu planı kısmen sahiplenmek istememişlerdir. Büyükşehir Belediye Başkanı vatandaşların açtığı ve kazandığı davaları kendi kişisel zaferiymiş gibi yansıtmaktadır. Bu doğru değildir, Bu davanın kazananı vatandaş ve Ordu halkıdır. Bu davanın davalısı ve kaybedeni Ordu Büyükşehir Belediyesidir. Bu süreçte vatandaşın yanında bu konunda Hukukçu ve Avukat olarak ciddi emek ve mesai saffettik. Bu emeğimizin başkaları tarafından elimizden alınmasına izin vermeyiz. Önceki başkan döneminin hatalarının siyasi ve hukuki sonuçları vardır." diye konuştu.

"Yeni revizyon şeffaf olmalı"

Büyükşehir Belediye Meclisi bu planın yerine yeni bir revizyon imar planı yapmak üzere karar almışlar ancak bu konuda da oldukça gecikmişlerdir' diyen Şahin, sözlerini şöyle tamamladı;

"Mahkeme kararlarıyla planının bütünü iptal edilmiş ve Altınordu plansız kalmıştır. Revizyon çalışması ne aşamadadır, bu husus kamuoyunca bilinmem ektedir. Zannediyorum halen daha başlamamıştır. Bu beceriksiz yönetim Altınordu’yu plansız bırakmıştır. Bu gidişle yaklaşık 1 yıl daha Altınordu plansız kalacaktır. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı ve yöneyimi önceki uygulamalarından vazgeçerek; yeni yapacağı revizyon çalışmasını şeffaf, halka açık ve halkla birlikte yapmalıdır."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü  

                                                                                               

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komşular zirvede!
Komşular zirvede!
90 PERSONEL ALINACAK
90 PERSONEL ALINACAK