Advert

Altınordu ekipleri engel olmaya çalıştı

Altınordu ekipleri engel olmaya çalıştı
Altınordu ekipleri engel olmaya çalıştı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediyesi etkili olan ve metrekareye yer yer 100 kilogramdan fazla yağışın düştüğü şehrimizde aşırı yağışların öncesinde aldığı önlemler ve yağışlar sırasında yaptığı etkili müdahaleler ile afetin en az zararla atlatılmasın için mücadele verdi.

 

Fındık yatağa deresi başta olmak üzere şehrimizi kuşatan 10 adet kapalı dere yatağının taşması ve aynı zamanda Fındık Yatağı Deresi ile birlikte Subaşı Deresi ve Okullar Caddesinden geçen dere yataklarında bulunan ve yıllar önce yapılan baksların mevcut yapılaşmaya ve şehirleşmeye bağlı olarak yağmur suyu tahliyesinde yetersiz kalması nedeniyle birçok noktada su baskını ve taşkınlar meydana geldi.

Meteorolojinin ilimiz için aşırı yağış uyarısı üzerine Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN'in talimatıyla Altınordu Belediyesi tüm ekipleriyle birlikte harekete geçti. Özellikle aşırı yağışlarda sorun yaşanması muhtemel noktalar başta olmak üzere şehrimiz genelinde bulunan tüm mazgalları temizleyen ve bu noktalarda önlem alan ekiplerimiz akşam saatlerinde başlayan aşırı sağanak yağışla birlikte olumsuzluklara müdahale için tüm şehirde olağanüstü çaba gösterdi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi