Advert

ALTINORDU BELEDİYESİ SEFERBER OLDU

ALTINORDU BELEDİYESİ SEFERBER OLDU
ALTINORDU BELEDİYESİ SEFERBER OLDU Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediyesi, bölgemizde ve ilimizde cumartesi sabah saatlerinden itibaren görülen ve afet niteliği taşıyan aşırı yağışlar öncesinde aldığı tedbirler ve yağış sırasında ekiplerce yapılan etkin müdahalelerle yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirgedi. 

Yaşanan afetin ilk anından itibaren çalışmaları sahadan yöneten ve sürekli vatandaşlarla bir arada olan Başkan Aşkın Tören ve Başkan Yardımcıları ile birlikte tüm birimleri sahada vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

48 araç ve 149 personel

Son yılların en büyük afetlerinden birine dönüşen ve ilçede 69kg/m2 ve zaman zaman 100kg/m2’ye ulaşan aşırı yağışlara karşı 48 araç ve 149 personeliyle sahada olan Altınordu Belediyesi ekipleri yaptıkları etkili müdahaleler ve fedakârca çalışmalarıyla aşırı yağışlardan kaynaklı olumsuzluklarının asgari düzeyde kalmasını sağladı.

Olumsuzluklar en aza indirildi

 Aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarına anlık müdahale eden ve su taşkını yaşanan noktalarda su tahliye çalışmalarını tamamlayan ekipler, sokakları bir uçtan diğer uca süpürme, özel solisyonlarla yıkama ve dezenfekte çalışmalarıyla da aşırı yağışların olumsuz izlerini şehirden sildi.  Su taşkınından etkilenen konutlar, işyerleri ve alanlar Altınordu Belediyesi ekiplerince yıkanarak dezenfekte edildi. Sosyal Belediyecilik anlayışımız doğrultusunda afetten etkilenen ve temel gıda ve hijyen noktasında yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara belediye tarafından gerekli destekler veriliyor. 

 “Vatandaşımızın yanındayız”

Altınordu Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları bizzat sahadan yöneten ve aşırı yağışlardan zarar gören mahalleleri ziyaret ederek incelemelerde bulunan Başkan Tören; “Bölgemizde ve şehrimizde 2 gün boyunca süren ve afet niteliği taşıyan aşırı yağışlara karşı adeta seferberlik ilan ettik ve tüm ekip, ekipman ve personelimizle hem şehir merkezinde hem de kırsal mahallelerimizde sahada olmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımızda cadde, bulvar, sokak merkez ve kırsal ayrımı yapmaksızın tüm gücümüzle vatandaşımızın yanında yer aldık.” dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI