Altınordu Belediyesi can dostları unutmadı

Altınordu Belediyesi can dostları unutmadı
Altınordu Belediyesi can dostları unutmadı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Sokak hayvanlarını korumaya ve sahiplendirmeye yönelik çalışmalar yürüten Altınordu Belediyemiz, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında da can dostları unutmuyor.

Kış mevsimiyle birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için belirli aralıklarla mama çalışmaları yürüten ekipler, özellikle pandemi sürecinde yiyecek bulma ihtimali azalan sokak hayvanlarının beslenmesine daha fazla özen gösteriyor.

Ekiplerimiz, şehrin farklı noktalarındaki açık alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra park ve bahçelere kedi, köpek ve kuşlar için kuru mama bırakarak, sulukları doldurdu. İhtiyaç duyulan noktalara da yeni besleme odakları yerleştirildi. İlçede bulunan beslenme odaklarının temizlik işlemlerini ve mama ve su takviyelerini düzenli olarak yapan Altınordu Belediyemizin bu çalışmalarına gönüllüler de destek veriyor.

 Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirten belediyemiz yetkilileri tüm vatandaşlardan sokak canlılarına hassasiyet göstermelerini istedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
MİNİK YÜZÜCÜDEN 5 MADALYALI BAŞLANGIÇ!
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ
52 ORDUSPOR İLE FATSA YENİŞEMEDİ