Advert

"ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRMELİYİZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Özel Ordu Umut Hastanesi Acil Tıp Hekimi Dr. Selçuk Yücesan, koronavirüsten korunmanın 3 yolu olduğunu, bunlarında sosyal mesafe, maske ve hijyen olduğunu hatırlatarak, "artık alışkanlıkların değiştirilip günlük yaşantının da bu sürece göre düzenlenmesi gerekiyor." dedi.

Vaka sayılarının son günlerde yeniden artış gösterdiğine dikkati çeken Yücesan, bu durumu tersine döndürmek için her şeyin vatandaşların elinde olduğunu söyledi.

"3 kurala uymalıyız"

Hastalığın bulaşmaması için insanların özen göstermesi gerektiğini aktaran Yücesan; "Koronavirüsten salgınından korunmayla ilgili gerek Sağlık Bakanlığı, gerekse basın yayın organları aracılığıyla hatırlatılan 3 kural hayatın bu döneminde uygulanmalıdır. Bunlar da Sosyal mesafe, maske ve hijyen. Yaşadığımız süreçte hayatında her döneminde bu kurallar muhakkak uygulanmalıdır. Bu hastalığın tedavisi henüz kesin ve net olan bir hastalık değil. O yüzden hastalığın bulaşmaması için uğraş vermek lazım. O yüzden Sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunu alışkanlık haline getirip benimsemek lazım." dedi.

"Tedbir şart"

'Koronavirüs vaka sayılarının yeniden azalması için öncelikle vatandaşlarımızın özen göstermesi lazım' diyen Dr. Selçuk Yücesan, sözlerine şöyle devam etti; "

Bulaş riski ve bulaşan hastalar hala var. Bu hastalığı birbirimize bulaştırmamak açısından vatandaşlarımızın özellikle hassasiyet göstermesi gerekiyor. Üstüne basa basa söylenen hususlar hastalığı bulaştırmama adına tedbir alınması içindir. Tedbir için de üç esas konu olan sosyal mesafe, maske ve hijyen dışında başka da bir yöntemi yok. Bu yüzden virüsten korunmak için vatandaşlarımızın daha çok özen gösterip alışkanlıklarını değiştirmeleri ve günlük yaşantısını bu sürece göre farklılaştırması gerekiyor."

"Yeni yasaklar gündeme gelebilir"

Yücesan, sözlerini şu şekilde tamamladı; "Tedbirlerin arttırılması söz konusu olabilir. Yayılım devam ettiği sürece tedbirlere geri dönülebileceğini insanlarımızın bilmesi lazım. Günlük hayata devam edebilmek adına tedbiri elden bırakmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Aksi taktirde yine sokağa çıkma dahil bir takım yasak ve kısıtlamalarla karşı karşıya kalma olasılığımız olduğunu fark etmemiz lazım."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GERÇEK REKORTMENLER!
GERÇEK REKORTMENLER!
GÜNDE 5 GRAM İYOT
GÜNDE 5 GRAM İYOT