"ALIM GARANTİLİ ÜRETİM YAYGINLAŞMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı alım garantili üretim modelinin yaygınlaşması gerektiği söyledi.

Başkan Akça, çiftçilerin köylerinde tutulması ve köye geri dönüşün sağlanması için çiftçimizin ürettiği ürünün para etmesi ve geçimini sağlayacak duruma gelmesinin çok önemli olduğunu açıkladı.

Başkan Akça, “Göreve geldiğimiz günden beri çiftçimizin ürettiği ürünlerin muhakkak bir marka değeri olmalı, üretilen her ürünün bir standartı olmalı ve hepsinden önemlisi çiftçilerimizin ürettiği ürünün alım garantisi olmalıdır diye çaba içerisindeyiz.” dedi.

"Ürünlerin çeşitliliği artırılmalı"

Başkan Atakan Akça, gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin alım garantili ürün modeliyle alakalı şunları kaydetti; "Gürgentepe ilçemizde Ordu Büyük Şehir Başkanlığımızın öncülüğünde, Tarım ve Orman İl ve İlçe müdürlüğü ve ziraat odası katkılarıyla üretilen ‘çoban fasülyesi’ alım garantili ürettirilmiş, yapılan üretimin ardından fasülyeler ORTAR tarafından satın alınmış ve üreticilerde emeğinin karşılığını aldığı için memnun olmuş, bir dahaki senenin planlamalarını ve hazırlıklarını yapmaya başlamışlardır. Bu da gösteriyor ki üreticilerimizin üretimde kalabilmesi ve devamının getirilmesi için ürettiğinin para etmesi ve geçimini sağlayacak durumda olmasıdır. Ürünlerin çeşitliliği artırılmalı ve çiftçimizin üretim planlaması yapılarak, markalaşması sağlanmalıdır. Ürettiğinden geçimini sağlayan çiftçilerimizde tarlasında, kümesinde, serasında ve ahırın da kalması sağlanmış olacaktır."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!