Advert

ALEVLE CAMIN BULUŞMASI…

ALEVLE CAMIN BULUŞMASI…
ALEVLE CAMIN BULUŞMASI… Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Ordu Meslek Edindirme Kursu (ORMEK) Merkezinde ücretsiz Cam Sanat Atölyesi, vatandaşlar tarafından yoğun talep görüyor. Kursta özel cam işleme ocağı imkânı ile eğitim kapsamında kursiyerlere camdan boncuk, takı, süs eşyası, çeşitli figürler tasarlama eğitimi veriliyor.

Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta tarihi kilisenin yanında kurulan Cam Sanat Atölyesi’nde ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılan kursiyerler hem unutulmaya yüz tutmuş cam sanatçılığını gelecek kuşaklara aktarıyor hem de yaptıkları ürünleri satarak kendilerine ekonomik girdi sağlıyor.

Kurs eğitmeni Yasemin Kurt, "Alevde Cam İşleme Kursu’muz yeni açılmasına karşın yoğun ilgi görüyor. Burada eğitim gören kursiyerlerimiz boncuk yapımıyla teknikleri öğrendikten sonra kendi hayal güçlerini katarak farklı aksesuar ve figürler çalışıyorlar. Yaptıkları çalışmaları hem burada sergileme imkânı hem de satış yaparak kendilerine ekonomik girdi sağlıyorlar. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızdan faydalanmak isteyen herkesi ORMEK’e bekliyoruz” dedi. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ