AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NEREYE, KAYMAKAM ORAYA!

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NEREYE, KAYMAKAM ORAYA!
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NEREYE, KAYMAKAM ORAYA! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Üç ay önce Gülyalı Kaymakamlığına atanan Aydın Yanık’ın, resmi ziyaretleri bile AK Parti İlçe Başkanı ile birlikte yapması, tarafsızlığının ve devlet adamlığının zedelenmesine neden oldu.

Gülyalı’da göreve başladığında özellikle esnaf ziyaretlerinde verdiği mesajlarla ümit vaat eden Kaymakam Aydın Yanık, son günlerde resmi ve özel ziyaretlerini AK Parti Gülyalı İlçe Başkanı Abdullah Sipahi ile birlikte yapması, dikkat ve tepki çekiyor.

Ordu’nun tek CHP’li Belediye Başkanının bulunduğu Gülyalı’da vatandaşların yarısından fazlasının CHP’ye oy verdiği gerçeğine rağmen Kaymakam Aydın Yanık’ın AK Parti teşkilatı ile verdiği fotoğraflar büyük tepki görüyor.

Herkesin Kaymakamı olmak yerine...

AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Sipahi’nin Kaymakam Aydın Yanık ile paylaştığı ilk fotoğraf Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in makamından. Paylaşımın altına da şu not düşülmüş: “Gülyalı Kaymakamımız Sayın Aydın Yanık ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız değerli ağabeyim Dr. Mehmet Hilmi Güler'i ziyaret ettik.”

Siyasi mi, resmi ziyaret mi?

Gülyalı Kaymakamı Aydın Yanık ile AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Sipahi’nin bir başka fotoğrafı da DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’in makamından. Paylaşımı yapan yine AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Sipahi. Paylaşımına göre de Kaymakam Yanık’ı bu ziyaretinde de yanında götürdüğü mesajını şu sözlerle veriyor:

“Gülyalı kaymakamımız Sayın Aydın Yanık ile birlikte DOKAP başkanlığına yeni atanan Sayın Hakan Gültekin Bey'i makamında ziyaret ettik. İlçemizde yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Misafirperverliğinden dolayı Başkana teşekkür ediyoruz.”

İkili, bir başka ziyaret. Ziyaretin fotoğrafını yine AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Sipahi, şu sözlerle paylaşıyor:

“Gülyalı Kaymakamımız Sayın Aydın Yanık ile birlikte, Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören'in misafiri olduk. Misafirperverliğinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Kim kimin üstünde?

İlçenin tarafsız olması gereken en üst yöneticisinin sürekli AK Parti ilçe başkanı ile resmi ve özel ziyaretleri gerçekleştirmesi, bunun da ilçe başkanı tarafından “beraber yaptık” şeklinde paylaşılması, kaymakamın tarafsızlığına gölge düşürürken, “ilçeyi kim yönetiyor?” soru ve kuşkusunu da doğuruyor. Haber merkezi

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haşereyle topyekün mücadele
Haşereyle topyekün mücadele
"SEYYANEN ZAM İSTİYORUZ"