ADIGÜZEL'DEN OTOGAR ÖNERİSİ!

ADIGÜZEL'DEN OTOGAR ÖNERİSİ!
ADIGÜZEL'DEN OTOGAR ÖNERİSİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesi ile Ordu’da Otogar binasının yıkılıp o alana yoğun yapılaşma izni verilmesini gündeme getirdi.

Adıgüzel, iddiaların doğru olup olmadığını sorduğu önergesinde rant odaklı bir yapılaşmanın Ordu’yu boğacağını söyledi. Adıgüzel bu alanın yeşil alan ve toplanma alanı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 “Otogar bölgesi yeşil alan olsun”

Adıgüzel’in önergesi şu şekilde:

"Ordu'da yaşayan tüm vatandaşlarımızın pek çok anısı olan Otogar’ın yıkılarak yüksek yoğunluklu bir yapılaşmaya gidileceği bilgileri gelmektedir. Tüm çevrelerin Ordu il merkezindeki betonlaşma ve yapılaşmadan şikayet ettiği bu süreçte otogar binasının bulunduğu alanı da rant odaklı bir yapılaşmaya açmanın şehri boğacağı ortadadır.

Bu bağlamda;

1. Söz konusu alanın yüksek yoğunluklu bir yapılaşma için projelendirildiği doğru mudur?

2.  Doğru ise bu alan niçin yeşil olan olarak değerlendirilmek yerine yapılaşmaya açılmaktadır? Bu kararla amaçlanan nedir?

3.  Acil toplanma alanlarının yetersizliği gözetildiğinde bu alanın toplanma alanı olarak ayrılması için Bakanlık olarak bir girişiminiz olacak mıdır?"

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
52 Orduspor'dan 2 takviye daha!
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI
FATSA, PAPAKER İLE PRENSİPTE ANLAŞTI