ADIGÜZEL’DEN DESTEK ZİYARETİ

ADIGÜZEL’DEN DESTEK ZİYARETİ
ADIGÜZEL’DEN DESTEK ZİYARETİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, partisinin Altınordu Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy'u ofisinde ziyaret etti.

Son meclis toplantısında CHP’li üyelerin toplantıyı terk etmesine neden olan tartışmanın taraflarından CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy’u makamında ziyaret eden CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Geçtiğimiz günlerde Altınordu Belediye meclisinde Altınordu Belediye Başkanının yer yer hakaret içeren seviyesiz üslubu hakkında bilgi aldık” dedi.

“Hazmetmeyi bileceksiniz!”

“Belediye meclisinin CHP'li bir üyesine tehdit-hakaret karışımı bağırıp çağırmak hiç kimsenin haddine değildir” diyen Adıgüzel, ziyaretle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Belediye Meclis üyesinin de kendisi gibi seçilmiş biri olduğunu ve kamu yararı adına eleştiri hakkı olduğunu bir belediye başkanının bilmesi gerekir. Ama eleştiriye tahammülsüzlük, hatayı kabullenmeme keyfiyeti bu iktidarın her mensubunda artık bir gelenek haline gelmiş durumda. Eğer eleştiriye tahammül edemiyorsanız, bu kadar bariz hatalar yapmayacaksınız. Ya da hazmetmeyi bileceksiniz. Çünkü demokrasi aynı zamanda hazmetme sanatıdır.”

“En doğal hakkımız”

Olayla ilgili CHP Altınordu Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Sami Torun da bir açıklama yaparak, Başkan Tören’in kullandığı hakarete varan kelimelerin insan onurunu zedelediğini söyledi. Torun, “toplantıda Sedat Gürsoy arkadaşımızın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu faaliyetlere yönelik bir eleştiriye sayın Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in verdiği cevap sırasında kullandığı bazı kelimelerden dolayı bir gerginlik yaşandı. Bu kelimelerinden bazıları hakaret içeren, insan onurunu zedeleyen kelimelerdi. Biz de medeni bir şekilde cevap hakkımızı kullanıp, oturumu terk ettik. İnşallah böyle bir şey tekrar etmez, birlikte hizmet vermeye devam ederiz. Kentimize hizmet noktasında iyi şeyleri alkışlarken, eksik ve yanlış gördüklerimiz ile ilgili de eleştiri hakımızı kullanmaya devam edeceğis. Hiç bir baskı bizi bu yolumuzdan döndüremeyecek.” Dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"ENGELLİ ÇALIŞTIRMA KOTASI % 6'YA ÇIKARILMALI"
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!