Adıgüzel, okulları sordu!

Adıgüzel, okulları sordu!
Adıgüzel, okulları sordu! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

YIKILAN VE YIKILMASI PLANLANAN OKULLAR

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu’da yıkılan ve yıkılması planlanan okullarla ilgili Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Adıgüzel, bazı okulların yerlerine yenilerinin yapılmasına gerek olmadığına ilişkin kimi teftiş raporlarının bulunduğunu ifade eden Adıgüzel, bu durumun vatandaşlarda ciddi huzursuzluk yarattığını belirtti.

Okul binalarının bilimsel gerekçeler olmadan yıkılmasının hele hele yerine yenisinin yapılmasının düşünülmeden yıkılmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Ordu Milletvekilinin önergesinde şunlara yer verildi:

Ordu genelinde yıkılan ve yıkılması planlanan okul binaları ile ilgili vatandaşlarımızın ciddi soruları ve şikâyetleri söz konusudur.

Bu bağlamda;

1-      Toplam Ordu genelinde kaç okulun yıkılması planlanmaktadır? Son iki yıl içinde kaçı yıkılmıştır?

2-      Yıkılan okulların yıkılma gerekçeleri nelerdir?

3-      Yıkılan yapılar için deprem dayanım raporları oluşturulmuş mudur?

4-      Yıkılan okulların yerine tekrar okul yapılmayacağına dair söylentiler toplumda rahatsızlık uyandırmıştır. Yıkılacak ya da hâlihazırda yıkılan okulların kaçı yerine aynı alanda okul yapılmaması konusunda tasarruf vardır ve gerekçeleri nelerdir?

5-      Şu anda yıkılmakta olan Ordu Altınordu İlçesindeki Fatih Anadolu Lisesi’nin okul müdürünün aynı bina yerine yeni okul binası yapılacağını söylemiş olmasına rağmen, Bakanlık teftiş görevlisinin buraya okula gerek olmadığını, geçici süreyle taşınan bölgedeki okulların yeterli olduğunu ifade eden bir rapor düzenlediği söylemektedir. Böyle bir rapor var mıdır? Varsa dayanağı nedir?"

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 yaş üstü aşılanıyor!
90 yaş üstü aşılanıyor!
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”
CKD’den “Su Bilinci Kampanyası”