Advert

Adıgüzel konuştu, rakamlar arttı

Adıgüzel konuştu, rakamlar arttı
Adıgüzel konuştu, rakamlar arttı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in Kovid-19 vakaları ile verilen rakamların gerçekçi olmadığını açıklamasının ardından başlayan değişim gözlerden kaçmıyor. Rakamlar şimdiden iki katına çıkmaya başladı.

CHP'li Mustafa Adıgüzel, hafta başı TBMM’de düzenlediği basın toplantısında salgına ilişkin "gerçek veriler" olduğunu öne sürdüğü rakamları tahtaya yazmıştı. Sağlık Bakanlığının salgına ilişkin verilerinin gerçeği yansıtmadığını, pandeminin Türkiye'de kontrolden çıktığını savunan Adıgüzel, testi pozitif çıkan işçilerin tarım arazilerinde çalışmaya devam ettiğini, çok sayıda vatandaşın hastanelerde sıra beklediğini söyledi. 

“Vatandaş yanıltılıyor”

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük vaka ve vefat sayılarının gerçeği yansıtmadığını öne süren Adıgüzel, "Türkiye'de gerçek günlük vaka sayısı 12 bin civarındadır. Açıklanan yanlış veriler nedeniyle vatandaş da önlem almadan günlük hayatını yaşıyor. Sağlık Bakanı, gerçek verileri açıklamayarak adeta 'sansür bakanı' oldu." diye konuşmuştu.

“Günlük ölüm 400’den az olamaz!”

Seçim bölgesi Ordu'da, mahalle mahalle inceleme yaparak 15 günde 64 vatandaşın Kovid-19 nedeniyle vefat ettiğini belirlediklerini anlatan Adıgüzel, bu rakamın, Ordu'da günde 4 vefata denk geldiğini beliertmiş, “Ordu'nun nüfusu Türkiye nüfusunun yüzde 1'ine denk gelmektedir. Bu durumda günlük vefat sayısı Türkiye'de 400'den az değildir." ifadelerini kullanmıştı.

İlginç artış!

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in bu açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın her akşam duyurduğu Türkiye Koronovirüs tablosunda bir anda artış oldu. 20 civarında olan günlük ölüm vakası 40’lara dayandı, hatta geçmeye başladı. Ordu Hayat/Gözde Özgür

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI