Advert

ADIGÜZEL, BAKANI TERLETTİ!

ADIGÜZEL, BAKANI TERLETTİ!
ADIGÜZEL, BAKANI TERLETTİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM Plan Bütçe Sağlık Bakanlığı görüşmelerinde hem SMA hastalarını gündeme getirdi hem de Ordu’ya verilen sözleri hatırlatarak bakanı terletti.

TBMM Plan Bütçe Sağlık Bakanlığı görüşmelerinde Ordu'daki hastane sözünün hala tutulmadığını aktaran Adıgüzel, Sağlık Bakanı'na seslenerek; "istifa edin, vakalar kendiliğinden düşecektir." dedi.

"SMA hastaları ne olacak?"

Adıgüzel’in konuşması şu şekilde: “Sayın bakan, SMA hasta yakınlarının çilesi ne olacak? Aileler yardım kampanyaları ile çözüm bulmaya çalışıyor. Sosyal devletin gereğini yapıp, bu evlatlarımızı kendi kaderine terk etmeyin. Ordu’da bir hastane sözünüz vardı. Bir yıl önce bugün Plan Bütçe’ye geldiğinizde “İhaleye çıktık başlıyoruz” diye söz verdiniz. Komisyon başkanı da “Sayın Adıgüzel Müjde aldınız” demişti. Sözler tutulmadı. Bari bir temel atsaydınız da Ordu’dan Uşak iline ve Kayseri’ye yoğun bakım hastası taşımak zorunda kalmasaydık.”

"İstifa edin daha iyi olacak"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenen Adıgüzel, "Berat Albayrak istifa etti. Daha yerine biri atanmadan dolar kendiliğinden düştü. Siz ya bu açıklamalarınızdan vazgeçin, ya da istifa edin. Hakikaten vakalar kendiliğinden azalacak. İnsanlar gerçek sayıları öğrenince önlemlerini alacak." dedi.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ