Advert

ADI TAVANDAN KENDİ YAVANDAN ÖDEME!

ADI TAVANDAN KENDİ YAVANDAN ÖDEME!
ADI TAVANDAN KENDİ YAVANDAN ÖDEME! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık çalışanlarının salgın döneminin kahramanları olmasına karşın yapılan ek ödemelerin yetersiz olduğunu belirterek, “Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz. onu da maaş zam olarak talep ediyoruz.” dedi.

 

Türk Sağlık Sen Ordu Şubesi üyeleri, dün İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasıyla sağlık döneminde yaşanan sıkıntıları dile getirip, taleplerini belirttiler.

“Ek değil, tek ödeme istiyoruz”

Başkan Fatih Zengin, çalışanların emeğinin karşılığını ödeyecek bir değer olmadığını ama alın terlerinin de heba edilmemesini ısrarla dile getirdiklerini aktaran Zengin, şunları kaydetti; “Ne yazık ki 6 aylık bu süreçte 3 ay süren adı tavandan ama kendi yavandan olan bir ek ödeme ile sorunların geçiştirilmesi, bırakın yarınımızı güvence altına almayı, günü kurtarma değil ancak saati kurtarmak adına yapılan bu işle tüm sorunlar çözülmüş gibi bir hava oluşturuldu. Her yanı adaletsizliği nedeniyle dökülen ek ödeme sanki ikinci bir maaş gibi gösterildi. Dünyaya övgüyle bahsettiğimiz filasyon çalışmasında aktif görev alan aile hekimliği çalışanlarına bir kuruş bile ödeme yapılmayarak adeta emekleri yok sayıldı. Diş Hekimlerimiz, ağız diş sağlığı çalışanlarımız mağdur edildi. Halbuki sağlık çalışanlarının beklediği gerçek anlamda ve adaletli bir şekilde ücretlerinde artış yapılmasıydı. Biz bu konuda taban aylığa artış yapılması talebimizi gündeme getirmemize rağmen ücretlerde bir iyileştirme olmadı. Buradan bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz. Ek Ödeme değil Tek Ödeme istiyoruz. Onu da maaş zam olarak talep ediyoruz. Ancak böylelikle gerçek anlamda bir iyileştirmeden söz etmek mümkündür.”

“Ek göstergeyi bekliyoruz”

3600 Ek Gösterge sözünün de bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini savunan Zengin; “Virüsle mücadele eden kahramanların başka sorunlarla boğuşmaları sona ermelidir. Maaşlara acilen zam yapılmalı, ücretler iyileştirilmelidir. Bu iyileştirme sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli tüm çalışanları kapsamalı herhangi bir ayrıma gidilmemelidir. Döner sermaye sorununa sosyal taraflarla görüşülerek makul bir düzeyde çözüm üretilmelidir. Söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesi hayata geçmelidir. Süresiz sözleşmelilere, 3+1 süreli sözleşmelilere, vekil ebe hemşireler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına kadro verilmeli 4/A dışındaki tüm istihdam modelleri kamuda terk edilmelidir.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi