Advert

80 OKULDA KORONAVİRÜS VAKASI!

80 OKULDA KORONAVİRÜS VAKASI!
80 OKULDA KORONAVİRÜS VAKASI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim Sen Ordu Şubesi Başkanı Sezgin Yılmaz, son iki gündür ülke genelindeki eğitimcilere COVID-19 tanısı konulan okul sayısının 80 olduğunu öne sürerken, bu okullardan birinin de Ordu’da olması dikkat çekti.

Eğitim-Sen Genel Merkezi, Çarşamba günü 34, Perşembe günü ise 46 olmak üzere 2 günde toplam 80 okulda eğitimcilere COVID-19 tanısı konulduğunu açıkladı.

Öğretmenlerin mesleki çalışmalar için okullara gelmesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ve okulların yüz yüze eğitim için ne kadar hazırlıksız olduğunu ortaya çıktığı vurgulayan Yılmaz, “MEB, Okullarda alınması gereken önlemler ve bunların sürekliliğinin sağlanmasına dair ayrıntılı bir planlamaya da sahip değil.” dedi.

“Zor günlerden geçiyoruz”

‘MEB’in ifade ettiği iyi niyetler, tavsiyeler ve kâğıt üzerinde kalan önlem önerileriyle yaşamın yalın gerçekliğinin örtüşmediği zor günlerden geçiyoruz’ diyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; “Bu zor günlerden çıkmak için gerekli olan ise geçerli önlemleri almak, bu önlemlerin uygulanabilmesi için zorunlu olan ekonomik kaynağı oluşturmak ve gerekli çalışan istihdamını sağlamaktır.”

“Okullar açılmalı ama!”

Yüz yüze eğitimin bir an önce başlamasını istediklerini belirten Sezgin Yılmaz, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ancak öğrencilerin üstün yararı, eğitim hakkı ve öğrencilerle birlikte eğitim ve bilim emekçilerinin sağlığı arasındaki denge ve ilişkiyi çok dikkatli oluşturmak gerekmektedir. Eğitim hakkı ve sağlık hakkını birini diğerinin önüne geçirerek değil birlikte değerlendirmek gerekir. “Okulları ne olursa olsun açalım” yaklaşımı da “Aşı bulunana dek okullar açılmasın” yaklaşımı da bu anlamda kabul edilebilir değildir. Gerekli önlemler alınarak, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde okulların açılmasını hedeflemek gerekmektedir.”

Öte yandan Eğitim Sen, Türkiye’de iki günde 80 okulda eğitimcilere COVID-19 tanısı konulan okul sayısının 80 olduğunu öne sürerken, bu okullardan bir tanesinin de Ordu Perşembe Atatürk Ortaokulu olduğu iddia edildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi