60 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN MÜHÜR!

60 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN MÜHÜR!
60 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN MÜHÜR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

1960 darbesinden bu yana saklanan Demokrat Parti mührü, ilk kez dün ortaya çıktı. Mührü gören DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bu zamana kadar mührü koruyanlara teşekkür etti.


1960 darbesi sırasında askerler Ordu'da yönetimi ele geçirirken dönemin Demokrat Parti İl Başkanı Kemal Şensoy'da olan partinin mührünü alan kardeşi Kenan Şensoy, 60 yıl boyunca partinin mührünü çelik kasada sakladı.

"Mühür namustur deyip saklamış"
Gazeteci Muzaffer Şensoy, Demokrat Parti'nin mührünü 60 yıl sonra merhum Kenan Şensoy'un çocuklarından aldığını belirterek; "1960 yılında Adnan Menderes hükümeti döneminde darbe olduğunda Ordu'da Demokrat Parti İl Başkanı Kemal Şensoy'du. Askerler yönetimi ele geçirip, il başkanlığına geldiğinde kardeşi Kenan Şensoy, Demokrat Parti'nin mührünü alıp, mühür bir partinin namusudur deyip çelik kasada saklamış. Kenan Şensoy vefat ettikten sonra çocukları 60 yıl sonraçelik kasayı açıp, içinde Demokrat Parti'nin mührünü buluyorlar." dedi.

"Ordulular darbelere karşıdır"
Demokrat Parti Milletvekili Enginyurt ise; "Bu çok anlamlı. Tam da darbelerin konuşulduğu bir dönemde Ordulular, darbelere karşı her zaman dik durduklarını gösterdiler. Kemal ve Kenan Şensoy'a Allah rahmet eylesin. Bu mührü darbecilere vermeyerek Demokrat Parti'nin de namusuna büyük bir hizmet etmiştir. DP, bu ülke için her zaman elini taşın altına koymuştur. Muzaffer kardeşim saklayacak. Amaa inşallah genel başkanımız Gültekin Uysal Ordu'ya geldiğinde bu mühürle de birlikte sohbet ederiz." diye konuştu.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!