Advert

50 OKULA SERTİFİKA!

50 OKULA SERTİFİKA!
50 OKULA SERTİFİKA! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Beyaz Bayrak, Okulumuz Temiz ve Beslenme Dostu Okul Projesi Belge Töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.

 

Altınordu'daki okul ve kurumların temizlik, sağlığa uygunluk, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularının teşvik edilmesini, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılmasını, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, okul ortamının geliştirilmesini ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlayan 'Beyaz Bayrak', 'Okulumuz Temiz' ve 'Beslenme Dostu Okul Projesi' belge töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Altınordu genelindeki 35 okul temiz okul belgesi, 2 okul beyaz bayrak, 13 okul ise beslenme dostu okul sertifikasını almaya hak kazandı.

Belge takdim törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, şube müdürleri ve okul yöneticileri katıldı. Törende beyaz bayrak, okulumuz temiz ve beslenme dostu okul projelerinin önemine değinen Bekyürek; "öğrencilerimizin hijyen ve sağlık koşullarına uygun eğitim ortamlarında eğitim alması hepimizin ilk amacı olmalıdır. Okullarımıza yaptığım ziyaretlerde görmekteyim ki okullarımızda öğrenci ve çalışan sağlığını korumak adına yeterli çalışmalar yapılmaktadır. Okullarımızın sağlık koşullarının artırılması adına özverili bir şekilde çalışan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve yardımcı hizmetler personellerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatsa galibiyete alıştı!
Fatsa galibiyete alıştı!
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ