3600 SÖZÜ NE OLDU?

3600 SÖZÜ NE OLDU?
3600 SÖZÜ NE OLDU? Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi Başkanı Ömer Okumuş, 3600 ek göstergesi sözünün yerine getirilmesini isteyerek, bütün kamu çalışanlarının ek gösterge oranlarını da artıracak şekilde hayata geçirilmesini talep etti.

3600 ek gösterge sözünün artık yerine getirilmesi gerektiğini aktaran Okumuş; "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında dört meslek grubunun ek gösterge oranlarının 3600’e çıkarılacağı vaadiyle siyasetin gündemine girmiş olan düzenlemenin, ek göstergeden yararlanamayan YHS personelini de kapsama dahil ederek, bütün kamu çalışanlarının ek gösterge oranlarını da artıracak şekilde hayata geçirilmesini istiyoruz." dedi.

"Seçimden seçime"

'3600 Ek Gösterge, bizim anamızın ak sütü gibi helal' diyen Okumuş, şunları söyledi;

"3600 Ek Gösterge konusunu sadece seçimden seçime akıllarına getiriyorlar. Sorulunca da çalışmalarımız devam ediyor diyorlar. Ama bu konu 5 yıldan bu yana gündemde. 3600 Ek Göstergeyi söz veren siyasi iktidar, verilen sözü tutmalı. İnsanlara verilen sözü yerine getirmemelerinin karşılığını mutlaka sandıkta görürler. Onun için verdikleri sözü tutmaları ve bu sözün arkasında olmaları gerekir. Biz konuyu takip ediyoruz. 3600 Ek Gösterge, bizim anamızın ak sütü gibi helal. Söz verenler sözlerini tutsunlar."

"Yeni kadrolar açılır"

3600 ek göstergenin sözünün yerine getirilmesi durumunda öğretmenlerin de emekliliğe daha sıcak bakacağını ve açılacak kadrolara da yeni atamaların yapılacağını söyleyen Okumuş, sözlerini şöyle tamamladı; "Artık 3600 ek gösterge sözü vakit kaybetmeden tutulmalı. Eğer sözler tutulursa, 80-90 bin öğretmen emekliye ayrılacak. Bu sayede de bu kadar genç öğretmen atanacak. Artık vakit kaybetmeyin."

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Komşular zirvede!
Komşular zirvede!
90 PERSONEL ALINACAK
90 PERSONEL ALINACAK