Advert

32 kişiyi yaktı!

32 kişiyi yaktı!
32 kişiyi yaktı! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu’daki bir düğünde kullanılan makyaj malzemesinden 32 kişiye koronovirüs bulaşması olayı gündemdeki yerini koruyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da olayın hikayesini anlatarak, vatandaşları uyardı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri olan bir kişinin, kurallara uyulmaması sonucu 32 vaka sayısı ve karantinaya yol açmasının hikayesini ibretlik olarak uyarı amaçlı anlattı.

“Her yakınlık mutlu sonla bitmiyor!”

“Özetini okuyacağınız olay, belirtileri olan bir kişinin, kurallara uyulmaması sonucu, 32 vaka sayısına ve karantinaya yol açmasının hikayesidir. İyi haberle gündem olalım. Her yakınlık mutlu sonla bitmiyor” diyen Bakan Koca, konuyla ilgili kendisine iletilen şu bilgi notunu paylaştı:

Araçtan araca…

“Ordu'daki olayda bulaşma ve karantina süreci şu şekilde gerçekleşmiştir. İki aile düğün için İstanbul'dan birlikte hareket etmiş. Seyahat sırasında belirtileri olan, daha sonra da pozitif olduğu tespit edilen kişi yolculuk esnasında bir araçtan diğerine geçmiş. Böylece iki araçtakiler de temaslı olmuş. Düğün hazırlıklarında kendisinin makyaj malzemeleri başka hanımlar tarafından kullanılmış.

Düğünde de kurallara uyulmamış

İki gün süren, kurallara uyulmayan, yemekli, oyunlu düğünde bulaş¸ hızlıca gelişmiştir. Filyasyon ekiplerimiz, ilk vakadan sonra 13 kişiye tanı koymuş, 65 yakın temaslı tespit edilmiştir. Kınanın ve düğünün yapıldığı bölge karantinaya alınmıştır. Karantina süreci içinde düğün kaynaklı toplam vaka sayısı 32'ye ulaşmıştır. Son vakayı takiben 14 gün hiç yeni vaka tespit edilmemesi üzerine bölgenin karantinası kaldırılmıştır.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI