Advert

3 OPERASYON, 50 ŞÜPHELİ!

3 OPERASYON, 50 ŞÜPHELİ!
3 OPERASYON, 50 ŞÜPHELİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 6136 SKM Silah Ticareti, yapmak suçundan dolayı bir süredir devam eden planlı operasyon kapsamında 50 şüpheliden 7'si tutuklandı.

 

Tespit edilen şüpheli şahısların yakalanması amacıyla Ordu merkezli olmak üzere Diyarbakır, Samsun, Tokat, Giresun, Bitlis illerinde 4 Kasım 2020 günü saat 07.00 da 65 ekip ve 274 personelle toplamda 47 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiş, yapılan aramalarda; 19 adet tabanca operasyon kapsamında, ara yakalama kapsamında 6 adet tabanca olmak üzere toplam 25 adet tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca, 17 adet ruhsatsız av tüfeği, 1229 adet değişik çaplarda fişek, 328 adet av tüfeği kartuşu, 10 adet kabza, 2 adet tabanca tırnağı, 2 adet üst sürgü, 2 adet namlu ele geçirilirken, operasyon kapsamında 44 şahıs yakalandı, şüpheli işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 13 şüpheli gözaltına alınırken, 9 şüpheli hakkında Adli Kontrol kararı verildi, 4 şüpheli tutuklandı.

Karadeniz bölgesinin farklı illerinde para bozdurmak yöntemiyle piyasaya sahte para süren, şahıslar haklarında Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmada; 6 Kasım 2020 günü Fatsa ilçesinde şüphelilere operasyon yapılmış olup 5 şüpheli yakalanmış, yakalanan şüpheliler üzerinde ve araçlarında yapılan aramalarda; 202 adet 100 TL'lik banknot olmak üzere toplam 20 bin 200 TL sahte para ile suçtan el ettikleri değerlendirilen 1325 TL gerçek para ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Rize, Trabzon, Giresun ve illerimizde piyasaya sahte para süren 3 (üç) şüpheli gözaltına alındı. 2  şüpheli işlemlerden sonra serbest bırakılırken, gözaltına alınan 3 şüpheli de tutuklandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kaçak ve sahte içkiye yönelik yapmış olduğu saha çalışmaları neticesinde ise bir şüpheli yakalandı ve adli işlem yapıldı.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ