Advert

14 yıllık mücadelede tatlı son

14 yıllık mücadelede tatlı son
14 yıllık mücadelede tatlı son Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde ‘Tezli-Tezsiz yüksek lisans” sınıfı açılması beklentisi sonunda gerçekleşti.

Ordu SMMM Odası TESMER Yönetim Kurulu tarafından oda toplantı salonunda “Tezli-tezsiz yüksek lisans” bilgilendirme toplantısı düzenledi. Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, tezsiz yüksek lisans için 14 yıldır mücadele ettiklerini belirterek, “İşletme tezsiz yüksek lisans programına ihtiyaç olduğunu bunun biz mali müşavirler için çok önemli olduğunu her yerde her yetkiliye ifade ettik. Ama gerçekleştirememiştik. Bugün Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Gürol Özcüre, bize bu müjdeyi verdi. Bu programın gerçekleşmesinden çok memnunuz. Bu yüksek lisans programı stajyerlerimize yeni bir vizyon kazandıracaktır” dedi.

Büyük fırsat

“Biz yüksek lisansı sadece staj süresini eksilten bir durum olarak düşünmüyoruz” diyen Bahadır Baş, “Stajyerlerimizin mesleki bilgi ve birikimine katkı yapacak onların gelişimine katkı yapacak bir süreç olarak düşünüyoruz. Nazım Hikmet’in bir sözü var; ‘Ben çiçeklerin samimiyetine inanıyorum diyor, ister tenekeye ekin, ister en pahalı saksıya ekin emeğiniz kadar güzelleşiyor’ diyor. Muhasebecilik mesleği de böyle bir meslek, emeğiniz çalışmanız, çabanız kadar bilgili ve başarılı oluyorsunuz. Mesleğinizi güzelleştirebilmek ve işletmelere yol gösterebilmek için yüksek lisans bir fırsat” diye konuştu.

Hayat boyu öğrenme

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre de konuşmasında, kendisinin 1984 yılında Fatsa da bir muhasebe bürosu açmış ve onun heyecanını yaşamış biri olduğunu belirterek, “Sizlerin heyecanını ve beklentisini anlayan birisi olduğumu düşünüyorum. Hayat Boyu Öğrenme çağımızın ilkesi, biz bir etkileşim olsun istiyoruz, programlar açıldı, burada sizleri görmekten mutluluk duyarız, sizler ekonominin kalbindesiniz” dedi.

Toplantı sonunda SMMM Yeterlilik sınavında başarılı olup Ordu Mali Müşavirler Odasına kayıt yaptıran 4 meslek mensubuna SMMM ruhsatları takdim edildi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi