Advert

12 TABİP ODASI’NDAN İSTİFA ÇAĞRISI

12 TABİP ODASI’NDAN İSTİFA ÇAĞRISI
12 TABİP ODASI’NDAN İSTİFA ÇAĞRISI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Aralarında Ordu’nun da bulunduğu bölgemizdeki 12 tabip odası bir bildiri yayınlayarak, adı terör propagandası ile anılan Birlik Başkanı Prof. Dr. Şebnen Korur Fincancı’yı istifaya davet etti.

Ordu, Giresun, Trabzon, Rize-Artvin, Sinop, Sakarya, Amasya, Tokat, Çorum, Karabük, Zonguldak ve Denizli Tabip Odası Başkanları tarafından imzalanan ve Türk Tabipler Birliği’nin gücünü hekimlerden aldığı hatırlatılan açıklamada, topluma ve hekimlere bilimin ışığında yön veren misyonun zedelenmemesi, her zaman güvenilir bir birlik olması, tüm hekimlerin nezdinde söylem ve eylemleri ile saygınlığının korunmasının önemine dikkat çekildi.

“İstifalar sürecektir”

12 Tabip Odası Başkanı tarafından imzalanan açıklama şöyle;

“Türk Tabipleri Birliği’nin sorgulandığı, hatta kapatılmasının gerektiği gibi haksız söylemlerin ayyuka çıktığı, hekimlerimizin ve insanımızın pandemi nedeniyle bizlere en fazla ihtiyaç duyduğu günlerde; ulusal birlik ve bütünlüğümüzle uyuşmayan kişilerin üst yönetime ve başkan olarak seçilmesi, burada etkin görev alacak pozisyona getirilmesi, daha şimdiden başlamış olan, Odalarımızdaki ve Birliğimizdeki üye istifalarının, kayıplarının ve çözülmenin önüne geçilmeyeceğinin delilidir.

Kaygı duyuyoruz

Bu konudan rahatsızlık ve kaygı duyduğumuzu belirtmek isteriz. Korkumuz odur ki böylesi bir seçim Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması yönündeki telkinler ve siyasi söylemlerin kamu vicdanında meşruiyet kazanmasına yol açacaktır.

Bu nedenle hekimleri temsil yeteneği olan Türk Tabipleri Birliği’nin başkanlığına getirilmiş kişinin yeniden tüm bu yönleriyle düşünülmesini, yukarıda bahsettiğimiz olumsuz özelliklerden arınmış, hekimlerin haklarını, menfaat ve esenliğini amaç bilen liyakat sahibi bir hekimin getirilmesini talep ediyoruz.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV