Fideler Çap Çap Gidiyor

Ordu'da baharın gelmesiyle birlikte vatandaşlar, tarlalarına sebze fideleri dikmeye ve bahçelerine meyve fidanları dikmeye başladı.

"Fındıkta Her Sene Aynı Senaryo!"

Ulubey Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Aydın, tekelci firmaların ve iş birlikçilerinin erken rekolte açıklamalarını eleştirerek, gerçek fındık rekolte...

Uzman Optisyenden Sahte Gözlük Uyarısı

Sahte gözlük uyarısında bulunan Pak Optik işletmecisi Osman Pak, “Güneş gözlüğü seçerken orijinalliğe önem vermeli ve sahtelerinden kaçınmak için güve...

Poşetler İstavritle Doldu

Hamsi sezonunun erken tamamlanmasının ve mezgitin azalmasının ardından, tezgahlarda barbun, istavrit ve havuz balıkları öne çıkıyor.

700 Ton Rekolte Bekleniyor

Dikimleri başlanan Ordu’nun coğrafi işaretli fasulyesi Akkuş şeker fasulyesinde en az 700  ton rekolte bekleniyor.

"Yem ve Yarka Fiyatları Cep Yakıyor"

Yumurta üreticileri, yükselen yem ve yarka fiyatlarından dolayı zor günler yaşıyor.

"İthal Et De Ucuz Değil"

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Ordu İl Başkanı Resul Demir'den uyarı: Kırmızı ette iç piyasada açık var! ithal et de ucuz değil.

Fındıkta Uç Kurusu Tehlikesi!

Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, yaptığı açıklamada, fındık dallarının kuruması nedeniyle bu yılın fındık rekoltesini önemli oranda düşürebileceği söyle...

Site Yönetimlerinde Yeni Basamak

Ordu'da siteler artık profesyonel şirket yönetimiyle yönetilecek.

Gerçekten Organik Köy Yumurtası Mı?

Yumurtanın organik köy yumurtası olduğunu nasıl anlarız? Ordu Yumurta Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar bilgiler verdi.

Ordu’nun AB’de Tescillenmiş İlk Ürünü Olacak

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, Akkuş şeker fasulyesinin AB nezdinde Ordu'dan tescillenmiş ilk ürün olacağını dile getirdi.

Tabip Odası'nda Yıldırım Dönemi

Ordu Tabip Odası'nda yapılan Olağan Genel Kurul'un ardından Dr. Ömer Ufkun Yıldırım, başkan seçildi.

"Samuray Arıları Bal Arılarına Zarar Vermiyor!"

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Samuray Arılarının bal arılarına zarar vermediğini endişe edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Aynı Göreve Layık Görüldü

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Ordu Şubesi Başkanı Metin Kul güven tazeleyerek aynı göreve layık görüldü.

Kiviciler Kilo Başı Destek İstiyor

Kivi üreticilerinin büyük bir mücadele ile üretim yaptığını belirten Ordu Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Uzunlar, kiviye kilo başı destek veri...

Muhabir seç

Aşağıdaki filtreden farklı bir muhabir seçip haber arşivine bakabilirsiniz